Politică

Dupa stirile din Suedia cu imigranti care umbla cu arme de foc pe strada, Polonia a decis sa-si sigileze granitele pentru a opri asa zisii “refugiati”

Dupa stirile din Suedia cu imigranti care umbla cu arme de foc pe strada, Polonia a decis sa-si sigileze granitele pentru a opri asa zisii “refugiati”

Spre deosebire de restul Europei, Polonia ia foarte in serios pericolul reprezentat de invazia asa zisilor refugiati si imigranti, aratandu-se profund ingrijorata de situatia de-a dreptul disperata in care se afla acum Suedia, acolo unde s-a ajuns ca imigrantii sa se plimbe pe strazi cu arme de foc sau sa plaseze grenade de razboi in zonele aglomerate ale oraselor suedeze.

Polonia este pregatita sa ia masuri disperate pentru a opri valurile de refugiati care se revarsa catre Europa: Jacek Czaputowicz, ministrul de externe din Polonia, a lansat un apel disperat cu privire la problema “invaziei” imigrantilor si refugiatilor, declarand ca frontierele tarii sale trebuie sigilate impotriva acestei invazii.

Dupa stirile din Suedia cu imigranti care umbla cu arme de foc pe strada, Polonia a decis sa-si sigileze granitele pentru a opri asa zisii “refugiati”

Pozitia noastra in ceea ce priveste migratia ramane neschimbata. Noi consideram, de altfel am spus asta si in timpul vizitei mele recente din Germania, ca fiecare tara are dreptul sa ii invite pe refugiati, dar nu ii poate invita sa se duca in alta tara. Acest lucru e evident pentru noi si nu exista cale pentru aplicarea unui mecanism de relocare a refugiatilor in Polonia. “, a declarat Mateusz Morawiecki, membru al guvernului, pentru un post de radio polonez

Din asa numitele zone interzise (no-go) unde s-au format enclave impenetrabile ale imigrantilor in Suedia, ies frecvent tineri inarmati cu arme de foc, unii chiar si cu pusti de asalt si hoinaresc nestingheriti pe strazi.

Spre deosebire de restul tarilor europene care prefera sa tina sub pres aceste amanunte sau stiri cu privire la situatia dezastruoasa in care se gaseste acum Suedia, Polonia pregateste masuri disperate pentru protejarea propriilor cetateni, nearatandu-se dispusa sa imparta aceeasi soarta cu poporul suedez.

Din pacate Suedia a devenit dintr-o tara invidiata si la a carei cetatenii ravneau multi dintre ceilalti europeni, intr-un adevarat iad pe pamant, cu oameni impuscati prin pizzerii sau ucisi de grenade de mana pe care le gasesc pe strazile oraselor. 

Multiculturalismul si toate experimentele legate de aceasta himera, inclusiv mecanismele care au favorizat si intretinut acest deziderat, reprezinta neindoielnic un mare esec al ideologiei progresiste, asa cum a reprezentat si bolsevimsul la inceputul secolului trecut.

Pana si Jimmie Akesson, liderul democratilor din Suedia, recunoaste ca multiculturalismul a esuat, iar tara sa este cel mai bun exemplu care dovedeste acest lucru:

“Sunt impuscati mortal oameni in pizzerii, sunt ucisi oameni cu grenade de mana pe care le gasesc pe strazi(…)

Asta este noua Suedie; noul paradis multicultural, palpitant si dinamic pe care atat de multe persoane din aceasta adunare(n.r. Parlamentul Suediei) s-au chinuit timp de multi ani sa il creeze”

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Masacrul de la Cerișa – 15-16 septembrie 1940, O rană adâncă în trupul neamului românesc

În zorii negri ai zilei de 15 septembrie 1940, satul românesc Cerișa, din județul Sălaj,…

21 de ore ago

15 septembrie 1944 – Jertfa de la Sărmașu, rana vie a neamului românesc

Ziua de 15 septembrie 1944 rămâne înscrisă cu sânge și lacrimi în istoria neamului românesc…

21 de ore ago

Comemorare Radu Ciuceanu – 12 septembrie 2025

Au trecut trei ani de la ziua în care l-am pierdut pe Profesorul martir Radu…

o zi ago

Clujul însângerat: jertfa românilor din noaptea de 14-15 septembrie 1940

În toamna neagră a anului 1940, Clujul, inima Ardealului, a fost martor al unor atrocități…

o zi ago

13 Septembrie 1940 – Masacrul de la Ip, cea mai grea rană din Sălaj, una dintre cele mai mari tragedii românești din Transilvania

Cea mai grea rană din Sălaj, una dintre cele mai mari tragedii românești din Transilvania…

2 zile ago

11 septembrie 1940 – Românii din Someșeni și Florești, supuși la torturi groaznice de către horthyști

Ziua de 11 septembrie 1940 rămâne înscrisă în istoria Ardealului ca una dintre cele mai…

3 zile ago