Societate

Luluţa nu mai #rezistă? O lasa Soros din brate si o tranteste cu fundul de pamant?

Luluţa nu mai #rezistă? O lasa Soros din brate si o tranteste cu fundul de pamant?

Unul dintre cele mai cunoscute ONG-uri infiintate in Romania de catre Fundatia Soros, intitulat Centrul de Resurse Juridice, pune tunurile pe sefa Directiei Nationale Anticoruptie (DNA), cerand prin vocea directoarei a acestui ONG in numele salvarii instituției, investigarea de urgenta si cu seriozitate a situatiei de la DNA.

De la “Vrem femei precum Codruța, nu ca Firea și Olguța!”, #rezistentii si-au schimbat instantaneu preferintele si gusturile in materie de femei, cerand acum mai nou tocmai investigarea divei lor, ridicata conform propagandei sistemului la rang de zeita a luptei anticoruptie?

Luluţa nu mai #rezistă? O lasa Soros din brate si o tranteste cu fundul de pamant?

Despre legaturi nebanuite la nivel inalt intre Soros, autoritatile de la Bruxelles si Kovesi s-a tot vorbit in ultima vreme atat in presa cat si in spatiul public din Romania.

Jurnalistii au aflat de pilda de participarea procurorului sef Laura Codruta Kovesi in cadrul unei eveniment dedicat luptei anticoruptie din Romania si Ucraina, organizat in Parlamentul European de catre Rebecca Harms, europarlamentar din Germania, si Petras Austrevicius, membru al PE din Lituania.

Partea interesanta este legatura dintre Rebecca Harms si controversatul miliardar american George Soros.

Acum insa lantul de iubire dintre Soros, ciracii sai din Romania si Kovesi pare a fi ruginit serios, ba chiar sta se rupa, fiindca directoarea executiva a Centrului de Resurse Juridice, Georgiana Iorgulescu, fost membru al CSM, a facut pentru RFI urmatoarea declaratie:

„Este nevoie de o investigaţie foarte serioasă. Sunt lucruri care se tot spun în spaţiul public despre diverse metode abuzive de strângere de probatoriu. Nu este prima oară când auzim, auzim de ani de zile. Lucrurile astea nu au fost niciodată clarificate şi este necesar pentru sănătatea democraţiei. Aici nu contează dacă ne place sau nu ne place doamna Kovesi, dacă ne place sau nu ne place Sebastian Ghiţă. Aici este vorba de o instituţie fundamentală a statului, adică Parchetul, respectiv o Direcţie a acestui Parchet”.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

19 august 1316 – Ziua în care Clujul a devenit oraș scos din posesiunea Episcopiei Catolice de Alba Iulia

În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…

13 ore ago

„Atacul Cămășilor Albe” – Epopee de curaj în ziua de 19 august 1917

Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…

16 ore ago

18 august 1906 – Un preot român în lanțuri pentru tricolor, cazul Traian Gașpar din Hezeriș

În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…

o zi ago

17 August 1916 – “Nu mai sunt Carpații!”. Asta exclama Octavian Goga la intrarea României în război

17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…

2 zile ago

Flăcările urii peste Năsăud – Martiriul românilor ardeleni la 17 august 1849

Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…

3 zile ago

Cheţani, 16 august 1848 – Când dreptatea țăranilor români a fost înăbușită în sânge și lanțuri

Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…

3 zile ago