Pamflet

Slăvit fie DieNieAuuul! Blejnar a fost achitat în dosarul Motorina!

Slăvit fie DieNieAuuul! Blejnar a fost achitat în dosarul Motorina! 

DieNieAuuul si-a facut din nou datoria, sau dupa cum atat de frumos ne spunea filosoful nostru de prim plan Licheleanu, fiecare actiune a DieNieA-ului reprezinta “Slujirea”. Da, Slujirea, cu S mare, de la slugă.

Dupa ce fostul sef al ANAF-ului, Sorin Blejnar, fusese purtat pe la DNA si pe la alte autoritati ale statului pana se plictisisera pana si cei mai pasionati dintre jurnalistii de investigatie, asta dupa ce a fost trimis in juecata impreuna cu alte personaje pentru constituirea sau sprijinirea unui grup infracţional organizat, pentru evaziune fiscala si  de asemenea pentru splare de bani în dosarul cunoscut sub numele de  “Dosarul Motorina”, in cele din urma acesta a fost achitat de catre Tribunalul Brasov.

Slăvit fie DieNieAuuul, ca el ne aduce noua inapoi toate cele jefuite de catre corupti si de grupurile infractionale organizate din fruntea gastilor politice.

Cum? Nu ne aduce, n-a recuperat nici macar banii de buzunar pentru copiii de fite de prin Bucuresti? Nu e adevarat maaa, ce vorbesti tu acoolo, ia intreaba-i tu pe aia de la #Rezist, sa vezi numai ce pomelnic de “succesuri” iti insira!

PS: Acesta este un pamflet si trebuie privit ca atare

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Călători între cer și înapoi

Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…

o zi ago

Partidul Glasul Neamului sărbătorește Ziua Națională a României la Galați, în fața Monumentului Eroilor (1916-1918)

În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…

2 zile ago

Comunicat. În legătură cu distrugerea troiței de la Tâncăbești

de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…

4 zile ago

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în Dobrogea

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…

5 zile ago

27 Noiembrie 1919 – Organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad, ce are denumirea de IME (Iredentista Magyar Egyesulet)

La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…

5 zile ago

Un an de represiune (2). TÂNCĂBEȘTI. O tradiție memorială inofensivă de 30 de ani. Documente inedite din ultimele 3 decenii

NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…

5 zile ago