Gelu Visan acuza gruparea acelor "așa zis români" stransi in jurul Monicai Macovei la Bruxelles de "trădare națională"!, Foto: facebook.com/profile.php?id=100011380636787
Dupa “activitatea” din PE, Cristian Preda e chemat in fata Consiliului de Onoare al Ordinului Steaua României sa raspunda pentru defaimarea tarii
Actiunile de defaimare a României in plenul Parlamentului European il duc pe europarlamentarul Cristian Preda in fata Consiliului de Onoare al Ordinului Steaua României, unde este chemat sa raspunda pentru atitudinea antiomâneasca manifestata in PE.
In afara declaratiilor strict politice, europarlamentarul a facut afirmatii considerate a aduce atat prejudicii de imagine, cat si in plan economic si politic pentru România.
Europarlamentarul Cristian Preda reactioneaza printr-o postare de pe contul de facebook, afirmand ca a inceput “prigoana” si ca va fi judecat de Gabriela Firea, Ecaterina Andronescu, Șerban Brădișteanu, Mircea Geoană, Costin Georgescu și generalul Degeratu.
Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…
La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…
15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…
La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…
21 Iunie 1849 – Avram Iancu și demnitatea unei națiuni care nu a îngenuncheat La…
11 iunie 1896 Procesul de presă dela 11/23 iunie al „Foii Poporului" (La Curtea de…
Leave a Comment