Categories: Știri

Videoclip inedit de promovare a orașului Iași. Locațiile istorice și culturale ale urbei sunt promovate intr-un videoclip de muzică populară

Videoclip inedit de promovare a orașului Iași. Locațiile istorice și culturale ale urbei sunt promovate intr-un videoclip de muzică populară

În urmă cu câteva zile a fost lansat un videoclip realizat la Iași, în care sunt promovate cele mai cunoscute și apreciate locații din capitala Moldovei.

Solista ieșeancă, Ana-Maria Ababei, este profesoară de canto popular la Casă de Cultură a Studentiilor din Iași și a absolvit Colegiul Național Artă “Octav Băncilă” potrivit ziaruldeiasi.ro.

Videoclipul intitulat “Bine-mi pare că-s ieșeancă”, o producție video a Pro Cinematography, este o realizare deosebită, care aduce în primul rând un aer de prospețime și de inovație în domeniul videoclipurilor de muzică populară.

Ana-Maria Ababei a postat videoclipul pe contul său de facebook pentru prima dată pe 11 mai 2018, îsoțit de următorul mesaj:

[alert-success]

“Dragi prieteni, iată melodia mult așteptată!
E despre mine, despre voi, despre noi, #ieșenii!
Sper din tot sufletul să vă placă și vouă cel puțin la fel de mult cât îmi place mie!
Hai să ascultăm împreună pe #repeat
▶Bine-mi pare că-s #ieșeancă!
Dă #share să vadă toată lumea cât de frumos este orașul nostru!”

[/alert-success]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Ediție specială de Ziua Eroilor a revistei MAGAZIN CRITIC, 21 mai 2026

Cu prilejul Zilei Eroilor, avem onoarea de a oferi cititorilor acest număr special al revistei,…

4 zile ago

A apărut numărul 93 al revistei MAGAZIN CRITIC

Într-o lume în care zgomotul acoperă tot mai des adevărul și cultura, Magazin Critic continuă…

o săptămână ago

COMUNICAT DE PRESĂ: Euro Education Federation susține inițiativa privind dezbaterea publică referitoare la reglementarea și interzicerea jocurilor de noroc în Municipiul Târgu Jiu

Euro Education Federation salută organizarea dezbaterii publice anunțate de Primăria Municipiului Târgu Jiu pentru data…

3 săptămâni ago

Replica Fundației Ogoranu la articolul tendențios publicat de Alba 24 despre manifestările comemorative de la Galtiu.

Drept la replică al președintelui Fundației, dl Coriolan Baciu, referitor la articolul publicat în 2 mai…

3 săptămâni ago