Categories: PNLPolitică

Rovana Plumb: “PNL devine oficial şi indubitabil o unealtă a unor interese oculte”

Rovana Plumb: “PNL devine oficial şi indubitabil o unealtă a unor interese oculte”

Decizia președintelui PNL Ludovic Orban de a formula o plângere penală împotriva prim ministrului Viorica Dancilă este criticată aspru de către Rovana Plumb, care nu se ferește să afirme că Partidul Național Liberal a devenit  “oficial şi indubitabil o unealtă a unor interese oculte”.

Rovana Plumb, ministrul Fondurilor Europene, mai susține și că în anul 2015 s-a procedat la fel, atunci când președintele Klaus Iohannis a cerut în repetate rânduri și cu o insistență frenetică demisia prim ministrului ajuns prin metode democratice la cârma guvernului, forțe oculte inițiind la acea vreme și începerea urmăririi penale împotriva premierului.

[alert-success]

„PNL devine oficial şi indubitabil o unealtă a unor interese oculte prin plângerea penală depusă astăzi de Ludovic Orban împotriva premierului Viorica Dăncilă. Asistăm la o tentativă de înlocuire a guvernării legitime a PSD după un scenariu similar cu cel din 2015, când a fost demis premierul Victor Ponta”, a declarat Rovana Plumb potrivit evz.ro

[/alert-success]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

De ce pune toată lumea acid salicilic pe față? Răspunsul unui dermatolog

Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…

4 zile ago

9 Iunie 1818 – Primul zbor cu un balon cu aer cald care zboară deasupra Bucureștiului. Aerostatul a fost numit “bășica lui Vodă Caragea”

În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…

6 zile ago

8 Iunie 1897 – Români amendați la Șomcuta Mare pentru că au cântat în limba română

8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…

o săptămână ago