Categories: Știri

Chris Terhes: “Daca Iohannis o numeste pe Kovesi la CCR se sinucide”

Chris Terhes: “Daca Iohannis o numeste pe Kovesi la CCR se sinucide”

După apariția în spațiul public a unei ipoteze controversate, potrivit căreia s-ar dori “rezervarea” unei imunități prin numirea actualei șefe a DNA, Laura Codruța Kovesi, pe una din funcțiile de judecător de la Curtea Constituțională a României, o ipoteză lansată inițial de jurnalistul Dan Andronic, diferite scenarii au început să fie luate în calcul, printre care și cel prin care președintele Klaus Iohannis să fie forțat s-o numească pe Kovesi la CCR.

Președintele Coaliției Romanilor pentru Combaterea Corupției din SUA, Chris Terhes, consideră că dacă președintele României Klaus Iohannis va lua decizia de a o numi pe Laura Codruța Kovesi ca judecător la CCR, prin această măsură se va … “sinucide“.

“Multiple surse, bine conectate la sistemul de justitie, mi-au spus ca obiectivul sistemului securistoid este de a pune presiune pe Iohannis ca in locul acelui judecator de la CCR sa o numeasca pe Kovesi, astfel incat aceasta sa aiba imunitate. Va dati seama ce tandem ar face Slujirea cu Muntele de Moralitate (vorba lui Danilet) la CCR. Tineti cont de informatia asta cand va uitati la cine ce cere, pentru ca veti intelege de ce.

Daca Iohannis o numeste pe Kovesi la CCR se sinucide. Oricum, e vadit ca scopul sclavilor Noii Securitati e sa-l sinucida politic, pentru a-i face loc lui Ciolos. De aceea il si imping pe Iohannis sa faca gesturi iesite din normal.”, a scris Chris Terhes pe contul sau de facebook

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Țara mea Doina XXI (2)

Se scutur’ valuri de pământ Taine mari iar s-au cernut Frații tăi în arc grupați…

o zi ago

Deputat AUR: Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă a autorităţilor române

"Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă…

2 zile ago

CONTABILITATE „PROGRESISTĂ”- COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA

COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA: DACĂ MUSK FĂCEA…

4 zile ago

Invitație, EUGEN ALUPOPANU | ,,THERE IS A LANDSCAPE IN MY HEAD’’

Dragi iubitori ai artelor, stimați colegi, avem bucuria de a vă invita la vernisajul expoziției…

6 zile ago

Heraclit din Efes și învățătura sa

Pr. Mănescu Cătălin Vasile Viața și gândirea lui Heraclit Heraclit s-a născut în Efes (Asia…

o săptămână ago

Marșul pentru Viață – Sâmbătă, 29 martie 2025. Comunicat de presă

Sâmbătă, 29 martie 2025, în cadrul și la finalul campaniei „Luna pentru viață 2025”, va…

2 săptămâni ago