Categories: UDMR

Pagina de facebook a lui Kelemen Hunor a fost luată cu asalt de maghiari care spun că UDMR este curva partidelor aflate la guvernare!

Pagina de facebook a lui Kelemen Hunor a fost luată cu asalt de maghiari care spun că UDMR este curva partidelor aflate la guvernare!

După eșecul moțiunii de cenzură a opoziției din Parlamentul României, în mod foarte surprinzător, numeroși maghiari au intrat pe pagina de facebook a lui Kelemen Hunor pentru a critica poziția UDMR-ului față de actuala guvernare.

Ultima postare a lui Kelemen Hunor a provocat un val de comentarii extrem de acide la adresa UMDR, culminând cu invective precum că această formațiune n-ar fi altceva decât o unealtă folosită de partidele aflate la guvernare. Pe rețelele de socializare s-a viralizat însă o imagine în care era scris în limba maghiară că UDMR este curva celor de la PSD.

După PNL, și PSD calcă pe cadavrele românilor pentru a se urca în pat cu facebook.com/ionel.stoica.7

Printre comentariile postate de către maghiari pe pagina de facebook a lui Kelemen Hunor se regăsesc chiar și avertizări că UDMR își va pierde până și puținul electorat care le-a mai rămas în ultima vreme.

Astfel de declarații nu sunt o noutate pentru noi, dar totuși ridică noi semne de întrebare cu privire la modul în care UDMR a reușit să strângă suficiente voturi pentru a intra în Parlamentul României.

Dacă nici măcar maghiarii nu mai votează cu UDMR, atunci de unde au obținut UDMR-iștii voturile necesare pentru a putea fi prezenți ca grup parlamentar în Parlamentul României? Asta dacă le-au mai obținut, sau se adeveresc spusele lui Vadim Tudor cu privire la o așa zisă „necesitate” de a avea cu orice preț UDMR-ul prezent în Parlamentul României, chiar și fără să îndeplinească procentul minim de 5% pentru a putea intra în Parlament.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

18 Aprilie 1942 – Comuna Viile Sătmarului. Refugiatul Pop Vasile spânzurat de subsuori, timp de 5 zile, și zilnic stropit cu apă rece

La data de 18 aprilie 1942 în comuna Viile Sătmarului s-a petrecut încă un eveniment…

4 ore ago

17 Aprilie 1906, Birchiș – Sătenii nu vor să voteze candidatul ungur. Jandarmii maghiari deschid focul asupra mulţimii

La 17 aprilie 1916 în Birchiș, Caraș Severin, sătenii nu vor să voteze candidatul ungur.…

o zi ago

Student român discriminat la Oradea pentru că purta la gât un medalion cu lupul dacic

”O țară de oi merită un guvern de lupi?” (Edward R. Murrow) Suntem un popor…

6 zile ago

Justiția apără libertatea presei: ISJ Mehedinți obligat să acorde acreditare jurnalistică publicației independente eParadigme

Tribunalul Mehedinți a decis că refuzul Inspectoratului Școlar Județean Mehedinți de a acorda acreditare jurnalistică…

o săptămână ago

9 Aprilie 1942 – Horthyștii unguri i-au înjugat pe premilitarii români la grapă și au grăpat cu ei 4 jugăre

O situație cu adevărat inumană este relatată într-una dintre lucrările istoricului român Vasile Lechințan: în…

o săptămână ago

Anamaria GAVRILĂ: „Toți cei care sunt împotriva sistemului sunt cenzurați.Conturile lor sunt închise. Postările dispar”

Deputatul Anamaria Gavrilă reacționează printr-o scrisoare deschisă către TikTok și Facebook: Vrem transparență! "Toți cei…

o săptămână ago