Societate

Iohannis în slujba neomarxismului: a promulgat legea prin care se înfiinţează ocupaţia de expert în egalitate de gen

Iohannis în slujba neomarxismului: a promulgat legea prin care se înfiinţează ocupaţia de expert în egalitate de gen

Printre decretele semnate de către președintele Klaus Iohannis la 16 iulie 2018 se numără și decretul intitulat “Decret privind promulgarea Legii pentru modificarea şi completarea Legii nr. 202/2002 privind egalitatea de şanse şi de tratament între femei şi bărbaţi”.

Prin acest drecret se va începe implementarea unui proiect foarte drag ploșnițăriilor care promovează gogomăniile neomarxismului: se înființează ocupația de “expert în egalitate de gen”, un nume pretențios pentru un soi de comisari ideologici care să ducă pe cele mai înalte culmi revoluția neo-marxistă.

Pe lângă cotele obligatorii de imigranți, tovarăşul Iohannis Klaus anunță și “cote de gen” obligatorii! Ce mai anunță marioneta Iohannis: până în anul 2020, 70% din instituţiile din România vor avea comisari ideologici experți in egalitatea de gen.

[alert-warning]

[/alert-warning]

Să fie oare doar o coincidență faptul că pe vremea gloriei sovietelor asemenea “experți” se numeau comisari ideologici, iar în zilele noastre comisarii europeni cască gura cu admirație la statuile lui Marx, asistând la evenimente organizate în memoria celui din a cărui ideologie sunt inspirate multe dintre grozăviile neomarxismului, promovat cu tot mai multă agresivitate de la o zi la alta?

[one_half]

[/one_half]Asa zisele “valori” si “principii“ pe care  neomarxiștii  vor să le promoveze, amintesc mai curând de perioada cea mai neagră din istoria țării noastre, atunci când la cârma statului erau promovate cu o agresivitate tâmpită anumite personaje, pe baza unor criterii ideologice, respectiv a “originilor sănătoase”, pentru a îndeplini o reprezentare proporțională din punct de vedere etnic, al egalității de gen, ignorându-se performanțele individuale sau competențele profesionale ale individului.

Ei bine, în slujba ăstora s-a pus și Plăvanul nostru, preferând aberația așa numitei  “egalități de gen”, în locul unei meritocrații sănătoase. Păi ce te faci prin absurd dacă pentru a respecta așa numita egalitate de gen se va ajunge la situații în care să fii nevoit să alegi unele specimene foarte sărace cu duhul, în detrimentul unor persoane foarte bine pregătite, dar care nu corespund noilor și tâmpitelor politici neomarxiste? Dar parcă societatea a mai trecut în istoria ei prin astfel de perioade anacronice…

[alert-warning]

[/alert-warning]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

De ce pune toată lumea acid salicilic pe față? Răspunsul unui dermatolog

Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…

5 zile ago

9 Iunie 1818 – Primul zbor cu un balon cu aer cald care zboară deasupra Bucureștiului. Aerostatul a fost numit “bășica lui Vodă Caragea”

În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…

6 zile ago

8 Iunie 1897 – Români amendați la Șomcuta Mare pentru că au cântat în limba română

8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…

o săptămână ago