Categories: #Rezist

Aurelian Pavelescu: “Ce au facut SRI și SIE? Nu cumva înalți responsabili din cele două servicii au fost nu numai complici prin tăcere, dar și organizatori?”

Aurelian Pavelescu: “Ce au facut SRI și SIE? Nu cumva înalți responsabili din cele două servicii au fost nu numai complici prin tăcere, dar și organizatori?”

Avocatul Aurelian Pavelescu adresează niște întrebări legitime după știrea care anunța în cursul acestei săptămâni că DIICOT cercetează sursele dubioase de finanțare ale mișcării #Rezist. Cum a fost posibil ca un grup de oameni să jongleze liber cu sume de ordinul milioanelor de dolari fără ca cineva să se sesizeze despre acest lucru?

Tocmai această întrebare îl macină și pe Aurelian Pavelescu, care lansează o ipoteză șoc:

“Finantarea ar fi fost imposibil de detectat, daca nu ar fi existat scurgeri de informatii din interiorul #Rezist. Cum se stie, codurile portofelului electronic au fost predate DIICOT de un fost membru #rezist! Chiar si asa, drumul banilor virtuali nu poate fi gasit decat cu experti cu cea mai inalta calificare, ceea ce DIICOT a facut.”

Intrebari legitime: cum a fost posibil asa ceva? ce au facut SRI si SIE? oare nu se vedea cu ochiul liber ca actiunile violente, de nivel insurgent, organizate in timp real si la nivel national, ba chiar in afara tarii, cu propaganda standardizata si mesaj unic, de natura politica, aveau comanda unica si sunt finantate masiv in mod evident? nu cumva inalti responsabili din cele doua servicii au fost nu numai complici prin tacere, dar si organizatori, au asigurat tactic si logistic miscarea insurgenta, care a avut si are drept scop transformarea Bucurestiului in Maidanul ucrainean?

Dar, ce a facut Klaus Iohannis? Pentru ca, prin coincidenta, nu-i asa, #rezist si sustinatorii mafiei de la DNA si justitie au organizat insurgenta taman cu mesajele politice ale Presedintelui: cum zicea Iohannis ceva, cum “protestatarii” veneau si ei in strada, cu aceleasi mesaje. Dar cand Iohannis insusi a venit in strada?

Sunt convins ca sumele de bani sunt mult mai mari decat 14 milioane de dolari. Daca acesti bani au venit de la Soros, trebuie intrebati cei care au decis finantarea, cu ce scop au facut-o, care erau obiectivele, de ce nu s-a facut o finantare transparenta? Pentru ca a fost vorba despre un atac la securitatea nationala a Romaniei.

Nu cred ca lucrurile vor merge prea departe la DIICOT, cel putin in viitorul apropiat: nivelul la care se poate ajunge este prea mare. Intrebarea care se pune: se vor opri sau vor continua, cei care au aruncat tara in razboiul hibrid la care asistam? Moscova a avut vreun rol? Ca banii nu au miros, iar primul care stie ar trebui sa fie chiar chiar Soros, care se afla in cel mai dur razboi acum chiar cu Donald Trump si cu administratia americana!

14 milioane de dolari? Sau 100 de milioane? Atata valoreaza Romania, cozilor de topor care ati gandit totul! Vai de cei care s-au lasat manipulati, gratis, se intelege, pentru ca Soros nu poate fi atat de prost cat sa-i plateasca si pe cei pe care-i manipuleaza. N-ar mai fi niciun haz!

Am avut, inca o data, dreptate. Era logic ca este vorba despre manipulare si bani multi. CAND AM SPUS-O AM FOST DENIGRAT LA GREU. Acum, cei care au facut-o tac sau se ascund. Adevarul e peste toate!”, a mai adăugat Aurelian Pavelescu într-o postare pe facebook

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Călători între cer și înapoi

Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…

3 zile ago

Partidul Glasul Neamului sărbătorește Ziua Națională a României la Galați, în fața Monumentului Eroilor (1916-1918)

În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…

3 zile ago

Comunicat. În legătură cu distrugerea troiței de la Tâncăbești

de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…

5 zile ago

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în Dobrogea

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…

6 zile ago

27 Noiembrie 1919 – Organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad, ce are denumirea de IME (Iredentista Magyar Egyesulet)

La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…

6 zile ago

Un an de represiune (2). TÂNCĂBEȘTI. O tradiție memorială inofensivă de 30 de ani. Documente inedite din ultimele 3 decenii

NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…

o săptămână ago