Categories: USR

Și neomarxiștii se tem de … tunete! Au fugit ca șobolanii, lăsându-l pe Guy Verhofstadt ca pe un milog în ploaie

Dacă văd că barca ia apă, șobolanii sunt primii care fac evacuarea de pe corăbii. Fix la fel sunt și neomarxiștii de la USR & PLUS care abandonează corabia la cel mai mic semn de pericol. Și tocmai ăștia se vor oameni noi la cârma țării, când ei își iau jucăriile și fug până și la cel mai mic semn de ploicică, tocmai cu puțin timp înainte de alegerile europarlamentare?

Dar cea mai mare țeapă și-a luat-o guralivul și antiromânul Guy Verhofstadt, liderul ALDE din Parlamentul European, care a fost lăsat să vorbească singur, aproape fără asistență. Cât și-o fi mai blestemat (n.r. la modul foarte laic și secularist desigur, progresist) decizia bietul Guy Verhofstadt, după ce a văzut că a bătut atâta drum, și-a pregătit un discurs mobilizator pentru “bolșevicăraia Rezistento-TFL-istă” din România, doar pentru a fi lăsat ca un milog în ploaie, ignorat total de către cetele de “salvatori” ai României, ai Europei și ai Planetei.

Descumpănit, aproape fără vlagă în anumite momente, vizibil deranjat și stânjenit de situație, Guy Verhofstadt și-a continuat discursul către puținii temerari rămași în parcul Izvor. Încă un miting în +Plus pentru alianța USR & PLUS. În plus, și atât…

Și neomarxiștii se tem de … tunete! Au fugit ca șobolanii, lăsându-l pe Guy Verhofstadt ca pe un milog în ploaie, Foto: facebook.com/simona.constantin.39

După acel fiasco de miting de la Cluj-Napoca, alianța USR & PLUS a reușit să o facă de oaie și cu mitingul de la București din parcul Izvor. Internauții au început să se amuze pe seama lor, ironizându-i cu mesaje precum: “Sigur au trimis PSD-iștii ploaia asta și tunetele!”.

“Fără hoție ajungem departe”, acesta era motto-ul inscripționat atât pe scena montată de organizatori pentru mitingul alianței USR & PLUS, cât și pe tricourile membrilor și susținătorilor acestor formațiuni politice. Și departe au și ajuns! Nici nu știi când au dispărut neomarxiștii din parcul Izvor precum potârnichile, încă de la primele tunete!

Nu poți astfel să nu te întrebi: dacă le dai ăstora pe mână o țară, nu o vor lua la sănătoasa la cel mai mic obstacol întâlnit pe drum? Nu te vor lăsa cu căruța în drum când ți-e viața mai dulce? Dacă mai pui în balanță și bolșevismele emise de către unii membrii marcanți din PLUS și USR, atunci deja ți se conturează o imagine nu tocmai plăcută despre acest cuib de neomarxiști.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

4 Mai 1775 – A avut loc o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată de Poarta Otomană monarhiei habsburgice

În aprilie 1775, a urmat o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată…

3 zile ago

MAE dezminte “lista neagră” a Administrației americane referitoare la sancțiuni impuse găștii uzurpatoare

Informație zilei, lansată de către postul de televiziune România TV, este combătută și contrazisă chiar…

3 zile ago

Invitație la lectură: Secția Amazoanelor – File din istoria spionajului horthyst pe teritoriul României

Cu ceva timp în urmă am intrat în posesia unei cărți foarte interesante care redă…

4 zile ago

Melancolie

Eram și noi ca stele aprinse în boltă Clipesc fermecător și se salută Am dat…

7 zile ago

26 Aprilie 1917 –  Memoriul de la Darnița (Kiev, Ucraina) a românilor transilvăneni prizonieri afirmă dreptul popoarelor la autodeterminare

S-a vorbit din păcate și se vorbește extrem de puțin despre un eveniment semnificativ din…

o săptămână ago

25 Aprilie 1954 – O situaţie aproape incredibilă, numele unor români decedați maghiarizate pe adeverințele de înhumare

Atunci când se vorbește despre maghiarizarea forțată a românilor de pe teritoriul Transilvaniei, majoritatea au…

2 săptămâni ago