Categories: PamfletȘtiri

NZZ, cotidian elvețian, îl menționează pe Ludovic Orban ca fiind “liderul partidului liberal-conservator PNL”

Sincer, câtă treabă mai are PNL-ul de azi cu doctrina conservatoare? NZZ, un cotidian elvețian, îl menționează într-un articol pe Ludovic Orban ca fiind “liderul partidului liberal-conservator PNL”.

Potrivit NZZ, odată cu acordarea de către Parlamentul României a votului de încredere pentru investirea noului Guvern, a fost deschisă calea numirii unui nou candidat care să ocupe în cel mai scurt timp locul liber din Comisia UE (n.r. știm noi de ce și cui folosește, în orice caz nu nouă românilor!).

Cotidianul elvețian NZZ menționează că noul prim ministru din România, Ludovic Orban, „liderul partidului liberal-conservator PNL, făcuse anunțul că, imediat după inaugurarea noului său guvern, va transmite președintelui – ales Ursula von der Leyen, o nouă propunere pentru a ocupa postul în viitoarea Comisie a UE” (n.r. obiectiv atins, dar o fi în interesul românilor!?).

În articolul din NZZ mai este de asemenea prezentată și declarația de luni a lui Ludovic Orban, potrivit căreia, se dorește “restabilirea încrederii partenerilor noștri europeni”. (n.r. gata monșer, începând de acum “încrederea” va fi restabilită prin slugărnicie maximă și trădarea poporului român!)

PS: Acesta este un pamflet și trebuie privit ca atare

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

A CÂTA CONDAMNARE A LUI RADU GYR? Pe marginea scandalului creat de Alexandru Florian

Autor: Florin DOBRESCU Directorul Institutului Național pentru Studierea Holocaustului din România s-a dezlănțuit din nou, într…

4 ore ago

Înființarea Organizației Locale Turcoaia a Partidului Glasul Neamului – Glasul străbunilor răsună din nou în inima Dobrogei!

În ziua de azi, când globalismul amenință să șteargă rădăcinile și identitatea națională, în comuna…

o zi ago

„Complexul Înaltei Porți” – Întoarcerea lui Dan Andronic la Istorie, la Rădăcina Neamului

Într-o lume în care presa, politica și opinia publică se amestecă tot mai des într-un…

4 zile ago

Vlad Țepeș s-a întors acasă – Inaugurarea bustului „Domnul Românilor” la Snagov

Un eveniment de suflet, închinare și demnitate românească În ziua de 30 octombrie 2025, într-o…

4 zile ago

28 Octombrie 2025 – Lansare de carte lași: “Brașovul spațiu al unității românești – Tudor Vladimirescu, Revoluția de la 1821 și Brașovul”, de Cornel Vlad

Brașovul, spațiu al unității românești: Lansare de carte la Iași, un omagiu adus spiritului național…

o săptămână ago