Categories: Știri

Profesorul Ion Coja: “Ofer un premiu pentru două / trei întrebări ale ziariștilor de marți seara la „dezbaterea” cu Johannis”

Un premiu pentru două / trei întrebări ale ziariștilor de marți seara:

Personal voi acorda două premii ziariștilor care vor fi prezenți marți seara la „dezbaterea” cu Johanis.

Un premiu va fi pentru întrebarea care îl va pune cel mai mult în dificultate pe Johanis, o întrebare care să se vadă bine că nu a fost stabilită dinainte cu grupul de consilieri năuci și neisprăviți ai Johanului.

Al doilea premiu va fi pentru ziaristul care îl va întreba pe Johanis câți copii au fost înfiați prin mijlocirea sa și a familiei sale, și cu câți dolari sau mărci a fost retribuit pentru serviciile sale!

Acest premiu va spori dacă ziaristul va adăuga și întrebarea: a păstrat legătura cu vreunul dintre părinții adoptivi, când și-au scris ultima oară?

Un premiu va fi și pentru Johanis dacă dezbaterea va fi cinstită.”, a scris pe blogul său profesorul Ion Coja

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Tendința petrecerilor minimaliste: mai multă joacă, mai puține brizbrizuri, aceeași bucurie

Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…

21 de ore ago

22 Iulie 1910 – La Blaj, jandarmii unguri descing de brâie tricolore, peste 20 feciori şi fete şi le fac proces de contravenţie şi agitaţie

La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…

4 zile ago

15 Iulie 1858- Au fost tipărite în Moldova, primele mărci poștale. Acestea erau vestitele “Cap de bour” a căror primă emisiune cuprindea patru timbre

15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…

2 săptămâni ago

15 iulie 1514 – Înfrângerea de la Timișoara și sfârșitul marii răscoale țărănești conduse de Gheorghe Doja

La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…

2 săptămâni ago