Un popor care face apologia criminalilor neamului său merită alegeri libere?
27 Decembrie 1848 – Generalul Józef Bem le promitea moartea românilor care nu depun armele!
Acum acest criminal, Jozef Bem, are la Cluj o placă pe o clădire vizavi de sediul PNL, PSD și PMP! Și ca blasfemia să fie și mai mare se află pe Bulevardul Eroilor, numărul 1! Asta a devenit Clujul sub cel mai toxic primar postdecembrist, Emil Boc, care copiază modelul Ilie Bolojan de la Oradea și dă jos statuile românești și în schimb ridică statui pentru Ungaria?
Vă puteți închipui așa ceva în altă țară? Să lauzi un criminal care a ucis cu sălbăticie 30.000 – 40.000 de români, nu prin luptă, ci pur și simplu executați: femei, copii, bătrâni, bărbați fără apărare, neînarmați!
“Dintre fraţii tăi să-ţi pui rege peste tine; nu vei putea să pui rege peste tine un străin, care nu este din fraţii tăi.”
- 20 Iunie 1942 – O pagină dramatică din istoria Transilvaniei: uciderea lui Lungu Ioan, un bătrân român de 70 de ani din satul Vânători, Cluj - 20 iunie 2025
- 19 Iunie 1821 – A avut loc Bătălia de la Drăgășani, între forțele otomane ale lui Derviş Paşa și Eteria greacă condusă de Alexandru Ipsilanti - 19 iunie 2025
- 19 Iunie 1824 – Răscoala de la Şepreuş din județul Arad, răscoala țăranilor români împotriva opresiunii maghiare - 19 iunie 2025