Inca un dosar greu pe numele Alinei Bica

Curg dosarele pe numele Alinei Bica, fosta sefa DIICOT, aflata in arest preventiv de peste 50 de zile, in cauza in care este acuzata de abuz in serviciu in legatura cu activitatea din cadrul Comisiei pentru Stabilirea Despagubirilor din Autoritatea Nationala pentru Restituirea Proprietatilor.

Alina Bica are un nou dosar, de aceasta data disjuns din cel in care procurorii Ioan Muresan, fost sef DIICOT Alba, si Nicolaie Cean, sunt acuzati ca, impreuna cu politistul Alin Muntean, au fabricat probe pentru a-l infunda pe comisarul Traian Berbeceanu , fostul sef al BCCO Alba, informează LuJu.ro.

Inca un dosar greu pe numele Alinei Bica

La Inalta Curte de Casatie si Justitie a avut loc, miercuri 14 ianuarie 2015, un nou termen din dosarul in care Ioan Muresan a fost trimis in judecata pentru abuz in serviciu, represiune nedreapta si fals intelectual, Nicolaie Cean pentru complicitate la abuz in serviciu, iar Alin Muntean pentru abuz in serviciu, fals intelectual si complicitate la represiune nedreapta. Cu aceasta ocazie, Traian Berbeceanu, parte civila in aceasta cauza, a propus audierea a 18 martori, prezentand lista in fata completului condus de judecatorul Horia Selaru, din care mai fac parte judecatorii Iulian Dragomir si Francisca Vasile.

Sergiu Diacomatu, fost membru PMP, unul dintre cei implicati in afacerile murdare din jurul Alinei Bica

Individul din imagine, care se afla in mijlocul celor doua Elene se numeste Sergiu Ionut Diacomatu si este cunoscut ca un interlop ce intermedieaza legaturile lumii politice cu lumea interlopa si asigura finantarea campaniilor electorale cu bani negri proveniti de la clanuri interlope, afaceristi sau de la politicieni corupti.

Cititi si : De ce sunt Basestii si basistii magneti pentru interlopi?

Alina Bica, cercetata pentru o noua infractiune de abuz in serviciu

Primul martor indicat de comisarul Berbeceanu a fost Alina Bica, fosta sefa DIICOT, asupra careia planeaza suspiciunea ca ar fi incercat sa il protejeze pe Muresan, chiar daca fusese informata de Traian Berbeceanu cu privire la posibilele fapte de coruptie comise de acesta, Nicolaie Cean si Alin Muntean, si ca ar fi stiut ca cei trei ii pregatesc dosar fostului sef BCCO Alba.

Scandalul de la DIICOT ia amploare.O altă ŞEFĂ este luată la PURICAT

Sursa:

[1] nasul.tv

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

6 Noiembrie 1903 – În amintirea lui Zaharia Boiu, luminătorul școlii și al conștiinței românești din Ardeal

La 6 noiembrie 1903 se stingea din viață, la Sibiu, unul dintre marii luptători pentru…

2 zile ago

STOP ANALFABETISMULUI FUNCȚIONAL! Cerem admiterea în licee cu media minimă 6.00!

Astăzi, în România, sunt prea mulți cei care au diplome și destul de mulți analfabeți…

2 zile ago

De aproape un an “Pleava” cere drepturi, cere normalitate, cere revenirea la ordinea constituțională!

De la Iași la Buftea, glasul României care cere dreptate și normalitate De aproape un…

3 zile ago

Juniorul sătmărean care la 7 ani e cel mai bun șahist din Europa și campion național

Ronaldo Balog are doar 7 ani dar deja este un fenomen al șahului, sportul minții.…

4 zile ago

Preot Sorin Croitoru: „Cine face spume la gură atunci când niște copii curați la suflet cântă niște versuri patriotice? Vrăjmașii neamului!…”

Unul dintre primii editori ai publicaței noastre, Sorin Croitoru, un preot ortodox din din Mantova-Italia, a…

4 zile ago

A CÂTA CONDAMNARE A LUI RADU GYR? Pe marginea scandalului creat de Alexandru Florian

Autor: Florin DOBRESCU Directorul Institutului Național pentru Studierea Holocaustului din România s-a dezlănțuit din nou, într…

4 zile ago