FMI-ul, acest “distrugator de lumi”, se gandeste sa suspende negocierile cu Romania?

Potrivit stiripesurse.ro, Radu Adrian, ofiter in rezerva al SRI, cunoscut publicului larg pentru intrevederea pe care a avut-o cu fostul presedinte Traian Basescu, vine cu o noua declaratie controversata conform careia, FMI-ul, acest “distrugator de lumi”, se gandeste sa suspende negocierile cu Romania. Sa intelegem cumva ca in spatele la toata aceasta mascarada din ultimul timp se afla tabara securistilor basisti care vrea sa rastoarne actuala guvernare si sa aduca din nou la putere mafia basista? Nu putem sa nu remarcam ca pana acum au fost vanati toti ministrii de finante din Romania care au refuzat continuarea acordului cu FMI. In schimb, ministrii de finante asupra carora planeaza suspiciuni intemeiate de coruptie dar care au “colaborat” armonios cu FMI-ul nici macar nu au fost deranjati pana acum macar cu vreo floare.

“La nivelul FMI se ia serios in discutie optiunea sa suspende negocierile cu Romania, neputand accepta sa aiba partener pe Viorel Ponta!

Asta este o stire de ultima ora, pe surse, verificata!

Cred ca Romania va fi salvata doar din exterior! Romanii sunt prea lasi sa lupte pentru drepturile lor!”, a scris Radu Adrian, ofiter in rezerva al SRI, pe contul sau Facebook

Darius Vâlcov: “Acordul cu FMI nu mai trebuie continuat”, foto: glasul.info

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

28 Iulie 1919 – Ziua în care administrația românească a fost oficial instalată la Timișoara

După ani de dominație austro-ungară, urmată de o perioadă tensionată de ocupație sârbească, Banatul istoric,…

4 ore ago

27 Iulie 1600 – Mihai Viteazul, glasul Unirii și al dreptății pentru neamul românesc

Pe colina glorioasă a Albei Iulia, între zidurile ce aveau să găzduiască peste veacuri făurirea…

o zi ago

26 Iulie 1919 – Ofensiva maghiară este înfrântă și se retrage dincolo de Tisa: Când Neamul și-a Răscumpărat Demnitatea cu Sabia

La 26 iulie 1919 ofensiva maghiară este înfrântă și se retrage dincolo de Tisa. Au…

2 zile ago

25 iulie 1857 – Compromisul franco-britanic care a pregătit nașterea României moderne

Într-un context european tensionat, marcat de rivalități imperiale și de aspirațiile naționale ale popoarelor aflate…

4 zile ago