Cutremurator! Un senator PNL vrea sa fie taiati banii alocati tinerilor si dati catre SRI, Foto: Captura video Nasul.tv
Cutremurator! Un senator PNL vrea sa fie taiati banii alocati tinerilor si sa fie dati catre SRI! Cu toate ca tinerii din Romania nu sunt sprijiniti nici macar cat 1% din ceea ce se intampla in tarile occidentale cu programele prin care sunt ajutati tinerii sa-si inceapa mici afaceri, un senator PNL propune nici mai mult nici mai putin decat taierea din banii alocati programului Start-Up Nation, adica programul prin care tinerii intreprinzatori sunt sprijiniti de stat sa-si deschida mici afaceri, iar banii sa fie redirectionati catre visteria SRI pentru a acoperi taierile din bugetul acestei institutii facute de actuala guvernare.
Trebuie specificat faptul ca bugetul SRI era pana acum chiar mai mare decat cel pentru serviciile similare de informatii din Germania sau din Franta, tari cu o populatie mult mai mare decat Romania si cu putere economica de cateva ori mai mare decat tara noastra.
Presedintele Klaus Iohannis s-a aratat nemultumit de taierile pe care actualul guvern le-a efectuat in bugetul “serviciilor” din Romania, si in special de cel al SRI, manifestandu-si dorinta de a rezolva aceasta problema in cadrul dezbaterilor din CSAT.
Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…
La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…
15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…
La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…
21 Iunie 1849 – Avram Iancu și demnitatea unei națiuni care nu a îngenuncheat La…
11 iunie 1896 Procesul de presă dela 11/23 iunie al „Foii Poporului" (La Curtea de…
Leave a Comment