Femeie de 80 de ani condamnata la ani grei de inchisoare pentru ca si-a omorat violatorul! Sa iasa naibii ficusul de la Cotroceni si sa dea o gratiere caci acum chiar se impune!, Foto: stirilekanald.ro
Batrana de 80 de ani condamnata la ani grei de inchisoare pentru ca si-a omorat violatorul! Sa iasa naibii ficusul de la Cotroceni si sa dea o gratiere caci acum chiar se impune!
Justitia din Romania este plina de paradoxuri, iar unul dintre acestea s-a petrecut la Vaslui, acolo unde o batranica in varsta de 80 de ani a fost condamnata la 5 ani de inchisoare, pentru ca l-a ucis pe barbatul care incerca s-o violeze.
Decizia data de catre magistratii Tribunalului Vaslui poate fi atacata in termen de 10 zile, insa ea socheaza prin severitatea aratata, mai ales ca exista indicii sa credem ca daca violul s-ar fi “consumat”, atunci poate ca violatorul ar fi avut sanse sa scape cu o pedeapsa mai mica. Dar astfel de cazuri in zona nu se sfarsesc doar cu un “simplu” viol, ci adesea victima este chiar si omorata.
Din cate putem observa cu totii, prezumtia de autoaparare n-a prea fost luata in considerare, astfel ca magistratii au decis ca batrana sa stea dupa gratii pentru cinci ani de zile, dupa ce initial a fost acuzata doar de lovituri cauzatoare de moarte, ca se ajunga ca in final sa fie condamnata pentru omor.
Cu toate ca batrana a explicat in instanta ca n-a avut intentia sa-l omoare pe barbatul care incerca s-o violeze si ca a actionat asa din cauza fricii, iar atunci cand a vazut ca barbatul a cazut pe scari l-a batut cu cizmele in cap, judecatorii au considerat ca ea trebuie condamnata pentru omor.
[notice]Ghid de autoaparare[/notice]Va mai amintiti de gratierile facute de Traian Basescu? Abia aceasta este o situatie menita pentru o asemenea gratiere si prin care actualul asa zis presedinte si-ar mai putea spala din numeroasele pacate pe care le are, ba chiar ar castiga si ceva capital de imagine.
Sa iasa naibii ficusul de la Cotroceni si sa dea o gratiere caci acum chiar se impune!
[warning]”Mi-a fost frica, domnule judecator. L-am apucat de cap si l-am tras afara din casa. A cazut pe scari si l-am batut cu cizmele in cap”, a declarat batrana in fata judecatorului[/warning] [info]Glasul.info[/info]Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment