Abuzurile E.ON au transformat-o in cea mai urata companie de catre clienti
Românii se desteapta: un fost administrator de firma cere 500.000 de euro daune morale de la E.On
Un barbat din Vaslui s-a trezit dat in judecata de catre cei de la E.On Moldova Distribuție SA sub pretextul ca ar fi fost vinovat pentru un presupus furt de energie la o firma la care acesta activase ca administrator, potrivit vremeanoua.ro.
Cum vasluianul Viorel Istrate a reusit sa demonstreze in instanta ca este absolut nevinovat, iar acuzatia celor de la E.On Moldova este una nedreapta, barbatul nemaifiind administratorul firmei respective, instanta a fost nevoita sa-i dea castig de cauza.
[button-green url=”https://l.profitshare.ro/l/3845880″ target=”_self” position=”center”]PRODUSE APICOLE PENTRU IMUNITATE[/button-green]
Insa vasluianul nu are de gand sa se opreasca aici, ci a actionat la randul sau compania E.On in judecata, cerand despagubiri de 500.000 de euro pentru ca i-a fost terfelita imaginea si a fost acuzat pe nedrept.
Primul termen al procesului in care vasluianul cere daune morale de la E.On Moldova este programat pentru ziua de 18 septembrie la Tribunalul Iași.
[alert-success]“Voi vedea ce vor decide domnii judecãtori, eu am solicitat daune pentru modul în care m-au tratat (E.On), pentru cã m-au acuzat pe nedrept de furt de energie electricã, lucru confirmat de sentintele definitive pe care le am acum”, a declarat Viorel Istrate potrivit jurnalul.ro[/alert-success]
Cu prilejul Zilei Eroilor, avem onoarea de a oferi cititorilor acest număr special al revistei,…
18 Mai 1942 Comuna Vânători . Refugiatul Golban Avram, în 18 Mai 1942 a fost…
La 18 mai 1904, în paginile cotidianului budapestan Budapesti Hírlap, apărea un articol care spunea…
Într-o lume în care zgomotul acoperă tot mai des adevărul și cultura, Magazin Critic continuă…
Euro Education Federation salută organizarea dezbaterii publice anunțate de Primăria Municipiului Târgu Jiu pentru data…
Drept la replică al președintelui Fundației, dl Coriolan Baciu, referitor la articolul publicat în 2 mai…
Leave a Comment