Franta

Sapte persoane injunghiate in Franta de un barbat dupa ce a strigat Allahu Akbar

Sapte persoane injunghiate in Franta de un barbat dupa ce a strigat Allahu Akbar

Inca un atentat terorist ingrozitor a avut loc in Franta, pe o strada din orasul Toulouse, acolo unde dupa ce a strigat  Allahu Akbar, un barbat a injunghiat sapte persoane, inclusiv trei politisti.

Dupa o lupta a politistilor francezi cu atacatorul, fortele de ordine au reusit in cele din urma sa-l imobilizeze si sa-l aresteze. Chiar si in timp ce era imobilizat si incatusat de catre politisti, barbatul a continuat sa strige energic Allahu Akbar, izbucnind in lacrimi abia dupa ce fost pus la pamant.

Sapte persoane injunghiate in Franta de un barbat dupa ce a strigat Allahu Akbar

Unul dintre martorii prezenti la locul incidentului a dezvaluit ca in timp ce statea la discutii cu cei doi copii ai sai, barbatul i-a atacat:

 „Prima data mi-a prins fiul si apoi mi-a batut fiica”, a declarat martorul

Autoritatile franceze au anuntat ca autorul atentatului terorist fusese externat dintr-un spital de psihiatrie in luna aprilie a anului in curs. Opinia publica gaseste insa deja dubioasa inmultirea atentatelor ucigase motivate religios savarsite de catre musulmani cu probleme psihice. Exista cumva o epidemie de teroristi cu probleme psihice?

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Tendința petrecerilor minimaliste: mai multă joacă, mai puține brizbrizuri, aceeași bucurie

Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…

o zi ago

22 Iulie 1910 – La Blaj, jandarmii unguri descing de brâie tricolore, peste 20 feciori şi fete şi le fac proces de contravenţie şi agitaţie

La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…

4 zile ago

15 Iulie 1858- Au fost tipărite în Moldova, primele mărci poștale. Acestea erau vestitele “Cap de bour” a căror primă emisiune cuprindea patru timbre

15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…

2 săptămâni ago

15 iulie 1514 – Înfrângerea de la Timișoara și sfârșitul marii răscoale țărănești conduse de Gheorghe Doja

La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…

2 săptămâni ago