Daniel Ghiță critică standardul dublu al UE: “Românii, ăia pe care îi jefuiți, pe care îi îndoctrinați că sunt corupți și hoți!”

Daniel Ghiță critică standardul dublu al UE: “Românii, ăia pe care îi jefuiți, pe care îi îndoctrinați că sunt corupți și hoți!”

Cunoscut pentru activitatea sa sportivă și pentru calitățile sale de luptător de kickbox, Daniel Ghiță surprinde și prin implicarea în viața socială și politică a României. Fostul membru al Partidului România Unită critică reacția complet diferită și standardul dublu pe care liderii Uniunii Europene l-au avut cu privire la protestele din România în comparație cu protestele actuale din Franța.

Mesajul lui Daniel Ghiță pentru prim vice-preşedintele Comisiei Europene, Frans Timmermans, este unul categoric și plin de reproșuri în legătură cu standardul dublu aplicat românilor:

“Timmermans, ignori ce se întâmplă în Franța? Nu există scandal european? Nimic? Toată lumea tace… La români, ăia pe care îi jefuiți, îi îndoctrinați că sunt corupți și hoți!
Haideți, urgent dosar penal jandarmilor francezi că și-au permis să facă ordine!

Voi știți că țara noastră nu a colonizat nici o altă țară să le subjuge și să le jefuiască bogățiile țării cum a făcut Franța, Belgia, Olanda, etc”, a scris Daniel Ghiţă pe Facebook

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Interviu cu Nicolae Patraşcan, manager de proiect într-o corporaţie

Radu Buţu: Spui despre tine că eşti un moldovean, născut şi crescut în Braşov, dar…

21 de ore ago

În România românii cer în stradă dreptul la învățământ în Colegiul Național „Mihai Viteazul” din Sfântu-Gheorghe

În România lucrurile au scăpat total de sub control. Românii nu mai sunt cei care …

o săptămână ago

17 Mai 1876 – Hristo Botev și cetnicii lui pleacă din București spre Giurgiu pentru a reîncepe răscoala înăbușită între timp de turci

Hristo Botev ( Христо Ботев) a fost un poet și revoluționar bulgar. Începând cu anul…

2 săptămâni ago

17 Mai 1653 – Are loc Bătălia de la Finta, între armata moldoveană condusă de Vasile Lupu şi cea munteană, condusă de Matei Basarab

La 17 mai 1653 are loc Bătălia de la Finta, între armata moldoveană condusă de…

2 săptămâni ago

17 Mai 1882 – Ceremonia predării steagului lui Tudor Vladimirescu păstrat cu sfințenie de căpitanul artileriei lui Tudor

La 17 mai 1882 (n.r. pe stil vechi) a avut loc ceremonia de predare a…

2 săptămâni ago

Veneția

Voi dezveli un tablou cu stimă de sine Cântecul și arta să-i faci prieteni cu…

2 săptămâni ago