Categories: PLUS

„Purtătorul de geantă al lui Miron Mitrea”, fost consultat PSD, va fi numit șeful comunicării la PLUS

În urmă cu câțiva ani, în cadrul unui conflict între lacheii sistemului, Sabin Orcan îl numea pe redactorul-şef Dan Marinescu „purtătorul de geantă al lui Miron Mitrea” (vezi aici), povestind de asemenea și cum a fost dat afară de la „Adevărul”.

O altă jurnalistă, Ramona Ursu, înregimentată în cam aceeași tabără ca și Orcan, vine și ne spune următoarele despre noul șef al Comunicării de la PLUS, Dan Marinescu (vezi aici):

”A oferit PSD consultanță politică; era o chestiune asumată”

”Azi am citit o știre în presă cum că Dan Marinescu va fi numit șeful Comunicării de la PLUS. N-am absolut nicio problemă cu asta, nu mă interesează ce decizii de acest tip iau partidele. Însă ce n-am văzut în știrile respective era despre consultanța politică pe care Dan Marinescu a oferit-o PSD (în perioade în care făcea pauză din jurnalism, deși eu nu înțeleg cum e să fii jurnalist și apoi să faci consultanță politică și apoi să conduci ziare, fiind iar jurnalist), pe care el nu o ascunde, ba chiar numai mie mi-a povestit de n ori despre perioada în care era consultant politic. Era o chestiune asumată, nu se ferea să vorbească despre cum i-a consiliat pe pesediști”, a scris pe facebook jurnalista Ramona Ursu

Chiar și fără aceste destăinuiri pătimașe, la o simplă căutare pe internet dai peste informații publice care arată faptul că într-adevăr Dan Marinescu a fost un apropiat al lui Miron Mitrea și că a fost consultant politic pentru PSD.

Așadar, un apropiat al PSD, ex-consultant, Dan Marinescu, pe care Orcan îl numeşte „purtătorul de geantă al lui Miron Mitrea”, va fi numit șeful comunicării la PLUS. După câte putem vedea, oamenii noi sunt reciclați tot din tomberoane vechi și urât mirositoare, pe filiera DE-serviciilor.

Cioloș și poporul PLUS, bolșevism au readus!

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

19 august 1316 – Ziua în care Clujul a devenit oraș scos din posesiunea Episcopiei Catolice de Alba Iulia

În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…

23 de ore ago

„Atacul Cămășilor Albe” – Epopee de curaj în ziua de 19 august 1917

Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…

o zi ago

18 august 1906 – Un preot român în lanțuri pentru tricolor, cazul Traian Gașpar din Hezeriș

În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…

2 zile ago

17 August 1916 – “Nu mai sunt Carpații!”. Asta exclama Octavian Goga la intrarea României în război

17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…

3 zile ago

Flăcările urii peste Năsăud – Martiriul românilor ardeleni la 17 august 1849

Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…

3 zile ago

Cheţani, 16 august 1848 – Când dreptatea țăranilor români a fost înăbușită în sânge și lanțuri

Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…

4 zile ago