(VIDEO) Dacă s-a ajuns în "România prosperă" a lui Ciolacu să se fure până și covoarele puse la uscat, e de RĂU!
În fiecare zi iese premierul Marcel Ciolacu și ne anunță că prin guvernarea sa va curge lapte și miere în România, că pensionarii își vor învârti banii cu furca sau cu lopata după mărirea pensiilor, că doar cei din PSD pot îndrepta furăciunile PNL-ului, USR-ului și UDMR-ului. Dar în viața normală, pentru românii de rând, pentru românii care încă mai știu cât este prețul unei pâini și a unui bilet de autobuz, lucrurile încep să fie tot mai nasoale.
Într-un parc dintr-un cartier din Iași pe o bară metalică unde ieșenii își scutură covoarele am găsit un mesaj inedit: “Adu covoarele înapoi. Erau puse la uscat!!!”. Deci se fură în România până și covoare!
Dacă s-a ajuns în “România prosperă” a lui Ciolacu să se fure până și covoarele puse la uscat, e de RĂU! Asta e dimensiunea reală a recesiunii economice și a “austerității” impuse de guvernul lui Marcel Ciolacu. Ce dovadă mai bună decât asta să ai că economia e la pământ în România, când unii de disperare ajung să fure până și covoarele puse la uscat?
Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment