Antiromanism

AVERTIZARE! Una bucată profesor de istorie care URĂȘTE România!

AVERTIZARE!

Una bucată profesor de istorie care URĂȘTE România! Vă puteți închipui ce-i învață pe copiii noștri un profesor de istorie care îi promovează cărțile lui Lucian Boia? Nu vă sperie că un asemenea individ are acces la copiii voștri?

Marcel Bartic este un profesor de istorie TFL-ist, #REZIST, progresist, promovat de ploșnițăria antiromânească de la Europa FM unde își face veacul și Lucian Mîndruță, un alt antiromân cu spume. Ei bine, ce credeți că face acest profesor de istorie care urăște România dar promovează cu ardoare Israelul?

Are o tactică foarte parșivă! Se apucă și scrie tot felul de mizerii, chipurile istorice, la adresa unor personalități istorice ale neamului românesc și în urma acestor provocări se pune la pândă și așteaptă reacțiile violente ale românilor. Face capturi la comentarii și mesaje și apoi se duce direct la poliție să-i reclame!

AVERTIZARE! Una bucată profesor de istorie care URĂȘTE România!, Foto: Facebook / Marcel Bartic

Omul urăște ortodoxia românească, urăște românismul, urăște familia tradițională, urăște istoria românilor, dar este fan #Rezist, 10 August, Dacian Cioloș, Nicușor Dan, și al multor alți trădători și antiromâni. A avut o implicare politică activă în timpul protestelor # Rezist de pe 10 august de la București, a avut o implicare foarte activă și a militat împotriva referendumului pentru familie, a susținut măsurile aberante și abuzive din Plandemie. Pe scurt, omul este o mare mizerie globalistă!

Aveți grijă la individ, pentru că este plin de venin, provoacă și apoi face capturi pe comentarii și mesaje și fuge direct la autoritățile acestei dictaturi neobolșevice impuse de sclavii lui Soros în România! Mai bine îl blocați pe el și pe cel din anturajul său virtual pentru că am văzut că are numai prieteni pe modelul lui, setați pe o dictatură de tip bolșevic și pentru o suprimare agresivă a libertății de exprimare! E de groază unde a ajuns “România Educată” a Plăvanului.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Tendința petrecerilor minimaliste: mai multă joacă, mai puține brizbrizuri, aceeași bucurie

Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…

7 ore ago

22 Iulie 1910 – La Blaj, jandarmii unguri descing de brâie tricolore, peste 20 feciori şi fete şi le fac proces de contravenţie şi agitaţie

La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…

3 zile ago

15 Iulie 1858- Au fost tipărite în Moldova, primele mărci poștale. Acestea erau vestitele “Cap de bour” a căror primă emisiune cuprindea patru timbre

15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…

o săptămână ago

15 iulie 1514 – Înfrângerea de la Timișoara și sfârșitul marii răscoale țărănești conduse de Gheorghe Doja

La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…

o săptămână ago