Coruptie

Crin s-a cam ofilit. Se impute de tot treaba in politica romaneasca

Ceva ciudat se intampla in ultimul timp in politica romaneasca si atmosfera si asa statuta si clocita din acest mediu este acum rascolita raspandind un miros ranced de putrefactie morala.

Se pare ca Uioreanu era doar vistiernicul spagii si o aduna pentru cei de sus, si nu este vorba nici despre sfinti si nici despre ingeri, ci de cei aflati mai sus in ierarhia politica. Astfel ca organizarea de care a dat dovada Uioreanu in privinta strangerii spagii din contractele pe bani publici este posibil sa fi fost sarcina de partid.

Intrebarea este daca practica era una USL-ista sau era doar pur liberala. Daca practica era valabila pentru toti membrii usl-isti atunci avem de a face cu un adevarat sistem mafiot. Circuitul spagii, atunci cand va fi si daca va fi vreodata clarificat de catre cei de la DNA ar putea dezvalui surprize de proportii.

Crin s-a cam ofilit. Se impute de tot treaba in politica romaneasca

Se confirma ceea ce multi cetateni banuiau dar nu puteau dovedi: majoritatea politicienilor se aduna, se grupeaza si se organizeaza in vederea savarsirii de infractiuni. Cu alte cuvinte marea majoritate a politicienilor romani nu sunt altceva decat grupuri infractionale si de crima organizata.


E destul sa se tulbure putin aceste ape statute si insalubre ale politicii romanesti si ne trezim surprinsi de sinucideri controversate, disparitii de persoane, disparitii de fonduri imense, deturnarea de bani publici si multa, foarte multa coruptie.


Familia prezidentiala este implicata intr-un scandal de santaj cu legaturi in lumea interlopa a romilor. Ponta incepe sa tremure din cauza aliantei celor de dreapta al caror lider se pare ca va deveni Klaus Johannis. In randul celor de dreapta exista voci care spun ca nu este posibila fuziunea decat daca “se da foc” la gunoaie.

Crinul s-a cam ofilit. Se impute de tot treaba in politica romaneasca…

Surse/Referinte:

http://www.stiripesurse.ro/surse-circuitul-spagii-l-a-turnat-uioreanu-pe-crin-la-dna/

Sursa: Glasul-Moldovei.blogspot.md

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Ediție specială de Ziua Eroilor a revistei MAGAZIN CRITIC, 21 mai 2026

Cu prilejul Zilei Eroilor, avem onoarea de a oferi cititorilor acest număr special al revistei,…

4 zile ago

A apărut numărul 93 al revistei MAGAZIN CRITIC

Într-o lume în care zgomotul acoperă tot mai des adevărul și cultura, Magazin Critic continuă…

o săptămână ago

COMUNICAT DE PRESĂ: Euro Education Federation susține inițiativa privind dezbaterea publică referitoare la reglementarea și interzicerea jocurilor de noroc în Municipiul Târgu Jiu

Euro Education Federation salută organizarea dezbaterii publice anunțate de Primăria Municipiului Târgu Jiu pentru data…

3 săptămâni ago

Replica Fundației Ogoranu la articolul tendențios publicat de Alba 24 despre manifestările comemorative de la Galtiu.

Drept la replică al președintelui Fundației, dl Coriolan Baciu, referitor la articolul publicat în 2 mai…

3 săptămâni ago