USR-istii se plang de abuzuri din partea AEP, Foto: facebook.com
USR-istii se plang de abuzuri din partea AEP. Chiar daca la inceput a negat ca USR (Uniunea Salvati Romania) si USB (Uniunea Salvati Bucurestiul) se afla sub ancheta sub suspiciunea unei finantari ilegale, vorbindu-se in acest caz inclusiv despre delapidare, liderul USR, Nicusor Dan, a ajuns intr-un final sa recunoasca existenta unui dosar, insa il acuza pe unul din presedintii Autoritatii Electorale Permanente (AEP) ca intentioneaza prin aceste actiuni “sa faca rau” USR-istilor.
Spre deosebire de alte “aproape cuvantari” publice, Nicusor Dan nu ezita de aceasta data sa indice si un presupus dusman din cadrul AEP (Autoritatea Electorala Permanenta), pe un “vicepreședinte al instituției, domnul Mituletu”, pe care il acuza ca pentru a obtine sefia institutiei se “comporta abuziv” si se afla “in spatele cererilor aberante” adresate impotriva USR.
[alert-announce]”Am lamurit, in conferința de presă, si acuzațiile care ni se aduc privind finanțarea campaniilor noastre electorale.
AEP se comporta abuziv si bănuim ca in spatele cererilor aberante pe care ni le adresează se află interesul unui vicepreședinte al instituției, dl Mituletu, care vrea sa se pună bine cu puterea pentru a obține, in schimb, șefia instituției.”, scriu cei de la USR Bucuresti[/alert-announce]
[alert-success]Nota redactiei: Unii spun ca astia sunt “Alternativa pentru Romania” . Ce viitor maret te-asteapta biata Romanie, cu asemenea specimene scapate in staulul ala numit pe nedrept Parlamentul Romaniei.[/alert-success]
Glasul.info
11 iunie 1896 Procesul de presă dela 11/23 iunie al „Foii Poporului" (La Curtea de…
Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…
Foto: Reconstituire făcută cu AI În istoria zbuciumată a românilor din Transilvania, anii celui de-Al…
În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…
8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…
4 IUNIE 1942 – PIRU. O MĂRTURIE DESPRE DEMNITATEA ROMÂNILOR ÎN VREMURI DE ÎNCERCARE Istoria…
Leave a Comment