Antiromanism

Si Ciolos da semnalul “de liber” pentru colonizarea Romaniei, facand public un manifest politic de inspiratie bolsevica

Si Ciolos da semnalul “de liber” pentru colonizarea Romaniei, facand public un manifest politic de inspiratie bolsevica

Manifestul politic al unei anumite internationale de trista amintire a secolului trecut, renaste intr-o forma asemanatoare in manifestul politic al noului partid al lui Ciolos, “Mișcarea România Împreună”.

Asa zisele “valori” si politici pe care cei de la Mișcarea România Împreună vor sa le promoveze, amintesc mai curand de perioada cea mai neagra din istoria tarii noastre, atunci cand la carma statului erau promovate cu o agresivitate tampita anumite personaje, pe baza unor criterii ideologice, respectiv a “originilor sanatoase”, pentru a indeplini o reprezentare proportionala din punct de vedere etnic, al egalitatii de gen, ignorandu-se performantele individuale sau competentele profesionale ale individului.

Si Ciolos da semnalul “de liber” pentru colonizarea Romaniei, facand public un manifest politic de inspiratie bolsevica

Iata cum suna cateva fragmente din manifestul politic al noului partid infiintat de Ciolos si ciracii sai, “Mișcarea România Împreună”:

România este statul tuturor cetățenilor săi, precum și a celor care aleg să trăiască pe teritoriul ei.

Prin urmare, în structurile sale politice, ei și interesele lor au nevoie de reprezentare proporțională, ca femei și bărbați, din perspectivă etnică, teritorială și după alte criterii considerate relevante în privința reprezentării și participării politice“, se arata in manifestul politic al celor de la Mișcarea România Împreună

O privire atenta si critica asupra manifestului politic al celor de la Mișcarea România Împreună, ne dezvaluie atunci cand citim printre randurile acestui text de inspiratie bolsevica, cam care ar fi viitoarele politici promovate de aceasta grupare politica: 

  • potrivit celor scrise in acest manifest politic mai comunist decat propaganda ideologica de pe vremea comunismului, România ar trebui sa-si deschida larg portile oricui ar alege sa traiasca pe teritoriul sau. Vazand cum si-au deschis larg portile occidentalii si cum au fost rasplatiti pentru asta, asemenea vorbe te umplu de bucurie… Sau, NU?
  • competentele si performantele individuale nu mai conteaza, e mai important sa fie acoperite criteriile de egalitate de gen, reprezentare proportionala etnica sau pe alte “criterii” inspirate si inoculate de marxismul cultural

Rar ne-a fost dat sa mai vedem o agenda politica atat de asemanatoare cu primele directive ale bolsevismului coborat in Romania de pe tevile tancurilor sovietice la mijlocul secolului trecut. Fix aceleasi valori erau promovate si atunci: romanii erau indepartati de peste tot din functiile statului, aruncati in inchisori, si inlocuiti cu diversi alogeni sau minoritari dispusi sa indeplineasca agenda bolsevica a sovieticilor. 

România, trezeşte-te! Se intorc bolşevicii!

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

18 august 1906 – Un preot român în lanțuri pentru tricolor, cazul Traian Gașpar din Hezeriș

În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…

6 ore ago

17 August 1916 – “Nu mai sunt Carpații!”. Asta exclama Octavian Goga la intrarea României în război

17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…

o zi ago

Flăcările urii peste Năsăud – Martiriul românilor ardeleni la 17 august 1849

Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…

o zi ago

Cheţani, 16 august 1848 – Când dreptatea țăranilor români a fost înăbușită în sânge și lanțuri

Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…

2 zile ago

16 August 1896 – Procesul tânărului Aurel Ciato – o lecție de demnitate românească. Condamnat pentru că a cântat românește

În vara anului 1896, la Tribunalul din Alba-Iulia, s-a judecat un proces care, dincolo de…

2 zile ago

15 August 1947 – Reforma monetară „Marea Stabilizare”. Ziua în care România a fost dezbrăcată de avuția ei

15 August 1947 – Reforma monetară „Marea Stabilizare”. La 15 august, paritatea de conversie a…

3 zile ago