Vă mai aduceți aminte de perla cu “vulpea fără cetățenie” a lui Remus Pricopie? Întrebat la UM Digi 24 TV în ce oraș s-au născut Romulus și Remus, Remus Pricopie, pe atunci mare ministru al învățământului, a dat următorul răspuns halucinant:
“Nu știu dacă s-au născut într-un oraș anume, pentru că ei au fost găsiți de către cineva într-o pădure, într-un cuib, că vulpea nu era cetățean al vreunui…”
Intervine moderatoarea hlizindu-se și zicându-i “nu era o vulpe, era o lupoaică”, iar aerianul își continuă mai departe aberațiile:
“ăăă… era o lupoaică, da, lupoaica nu era un cetățean… iar Roma… iar Roma a venit după… sâc… hâc… !!!???”, a spus la vremea aceea Remus Pricopie, aflat în funcția de ministru al învățământului, la UM Digi 24 TV
Citiți și: Am scăpat de vulpea lui Pricopie doar ca să ne trezim acum cu “Hamletul” lui Vulpescu! Curat murdar!
Ei bine, aflăm că tocmai această mostră de înțelepciune de mai sus, este acum propunerea comună a PSD și Pro România pentru funcția de prim ministru al României:
“Remus Pricopie, rectorul SNSPA, este propunerea comună a PSD și Pro România pentru funcția de Premier. SNSPA a fost invitată de Soroș în rețeaua de universități pe care o va finanța pentru a combate naționalismul(…)Recent, SNSPA a fost invitată de George Soroș în rețeaua de Universități pe care o va finanța cu un miliard de dolari, în scopul de a promova valorile pe care le susține acest personaj și pentru a combate naționalismul.”, scrie activenews.ro
Mda, se știe că vulpile suferă de purici, râie, turbare, Soros, ce mai … nu sunt bune de pus la guvernare!
PS: Acesta este un pamflet și trebui privit ca atare
11 iunie 1896 Procesul de presă dela 11/23 iunie al „Foii Poporului" (La Curtea de…
Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…
Foto: Reconstituire făcută cu AI În istoria zbuciumată a românilor din Transilvania, anii celui de-Al…
În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…
8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…
4 IUNIE 1942 – PIRU. O MĂRTURIE DESPRE DEMNITATEA ROMÂNILOR ÎN VREMURI DE ÎNCERCARE Istoria…
Leave a Comment