Inspectoratul General pentru Situații de Urgență: “Atât Biblia, cât și Tricolorul au scăpat ca prin minune!”

Vineri, 3 aprilie 2020, pompierii din Arad au fost solicitați la o intervenție de stingere a unui incendiu izbucnit la Biserica Ortodoxă din Gai. După circa o oră de luptă cu flăcările, incendiul a fost stins. Atunci pompierii au realizat că au de a face cu o mică minune: “Atât Biblia, cât și Tricolorul au scăpat ca prin minune!”, scrie pe facebook Inspectoratul General pentru Situații de Urgență.

Nu au ars nici Biblia, nici Tricolorul… În viață ni se întâmplă lucruri care nu au o explicație și care ne dau de gândit.În viață ni se întâmplă lucruri care nu au o explicație și care ne dau de gândit.

Printr-o astfel de întâmplare au trecut pompierii arădeni care, în această după-amiază, au intervenit pentru stingerea unui incendiu la Biserica Ortodoxă din Gai. Pompierii au forțat ușa, iar după pătrunderea în interior au constatat că incendiul se manifesta în apropierea altarului. După o intervenție de aproximativ o oră, incendiul a fost stins.

Abonează-te și la canalul nostru de WhatsApp pentru a primi postările noastre și acolo.


librarie.net

Ca la finalul oricărui incendiu, au început să caute elementele care au condus la izbucnirea incendiului, pentru a stabili cauza probabilă. Pe una dintre mese, pe care se aflau mai multe obiecte, era o biblie, iar în interiorul ei un tricolor.

Chiar dacă tot ce se afla pe masă era puternic afectat de incendiu, atât biblia, cât și tricolorul au scăpat ca prin minune!Întotdeauna există speranță!”, a  scris pe facebook IGSU

Donează pentru Glasul.info!

În conturile de la Banca Transilvania:
RO14BTRLRONCRT0356966001 (lei)    |    RO61BTRLEURCRT0356966001 (euro)

Abonează-te și la canalul nostru de WhatsApppentru a primi postările noastre și acolo.


Abonează-te acum la canalul nostru de Telegram Glasul.info, pentru a fi mereu la curent cu cele mai recente știri

Showing 1-8 of 22 Books


Drepturi de autor! Informaţiile publicate de glasul.info pot fi preluate de alte publicaţii online doar în limita a 500 de caractere şi cu citarea sursei cu link activ. Orice abatere de la această regulă constituie o încălcare a Legii 8/1996 privind dreptul de autor.

Site-ul Glasul.info nu răspunde pentru opiniile comentatorilor, responsabilitatea formulării din comentarii revine integral autorului comentariului. Ne rezervăm dreptul de a șterge comentariile cu tentă rasistă, xenofobă,care incită la ură, sau la violență.


Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânismContact: redactie@glasul.info

Lasă un răspuns

Next Post

Orban vs Orban: Orbanul nostru nu-i ca Orbanul lor, din Ungaria!

sâm apr. 4 , 2020
În timp ce în România este limpede până și pentru copiii de grădiniță că liberalii și guvernarea Orban iau apărarea băncilor și multinaționalelor, în defavoarea românilor, în Ungaria, un alt Orban, impozitează băncile și lanțurile de hipermarketuri multinaționale pentru… a reechilibra bugetul național, afectat de criza provocată pe fondul declanșării […]

Poate vă place și:

Donează pentru Glasul.info!

În conturile de la Banca Transilvania:
RO14BTRLRONCRT0356966001 (lei)    |    RO61BTRLEURCRT0356966001 (euro)

Breaking News