Actrita Stela Popescu dezaproba planurile autoritatilor din Romania de a instala o tabara de imigranti la Vama Veche: “Acesti refugiati nu vor sapa niciodata pamantul si nu vor sadi niciodata porumb. Distrugem tot pentru a veni ei sa isi puna covorasul pe nisip”, a declarat ea pentru B1 TV.
Stela Popescu detine o proprietate in statiunea 2 Mai si atunci cand a auzit de intentiile relocarii imigrantilor in Romania la Vama Veche a declarat pentru Stirile B1 TV:
Stela Popescu se declara impotriva aducerii imigrantilor la Vama Veche
Actrita Stela Popescu considera ca o asmenea idee nu trebuie pusa niciodata in practica, ci doar reamenajarea litoralului Romaniei pentru a se putea atrage turistii.
Foto: Captura B1 TV /B1.ro
- 10 Iulie 1773 – Raportul împăratului Iosif al II-lea menționa că multe familii de români au emigrat în Moldova sau Țara Românească - 10 iulie 2025
- 10 Iulie 1667 – document scris în limba maghiară veche care menționa că pe teritoriul Austriei de azi locuiau valahi - 10 iulie 2025
- 10 Iulie 1466 – Încep lucrările la Mănăstirea Putna, ctitorie a lui Ştefan cel Mare - 10 iulie 2025