USR chiar luptă împotriva PSD? Poate doar atunci când nu va mai împrumuta bani de la oameni cu legături în PSD
Oficial, ni se spune pe toate canalele media posibile, dar în mod special pe cele securiste, că USR-ul luptă împotriva PSD, împotriva corupției, împotriva vechii orânduiri cleptocratice, și că vor să reformeze statul cleptocratic. Păi și cum vor face asta dacă senatorii USR sunt datori vânduți celor cu legături în PSD?
Un internaut a făcut o descoperire deosebit de interesantă: senatorul USR Mihail Radu Mihai are în declarația de avere trecute niște datorii. Demnitarii din Parlamentul României au obligația să declare debitele, ipotecile, garanțiile emise în beneficiul unui terț, bunuri achiziționate în sistem leasing și alte asemenea bunuri, dacă valoarea însumată a tuturor acestora depășeste suma de 5000 de euro.

Așa se face că la rubrica datorii, senatorul USR Mihail Radu Mihai a trecut două împrumuturi în valoare de 40.000 de euro și 9.000 de euro contractate în anii 2016 și 2017 de la …Robert Rucareanu.

Ultimele postari ale lui Glasul.info (vezi toate)
- 12 Mai 1886 – S-a înființat “Secția pentru colonizarea secuilor” a societății Emke, sub președinția contelui Banffy Bela și a deputatului Horvath Gyula - 12 mai 2025
- 4 Mai 1775 – A avut loc o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată de Poarta Otomană monarhiei habsburgice - 4 mai 2025
- MAE dezminte “lista neagră” a Administrației americane referitoare la sancțiuni impuse găștii uzurpatoare - 3 mai 2025