Cea mai recentă formațiune înscrisă în Registrul partidelor și-a desemnat la Iași, de Ziua Unirii Principatelor Române, structura de conducere centrală. Astfel, Alianța pentru Unirea Românilor (A.U.R.) are doi copreședinți: liderul unionist George Simion și jurnalistul Claudiu Târziu.În cadrul Congresului național al Alianței pentru Unirea Românilor de vineri au fost aleși și membrii Biroului Național de Conducere.
Alianța pentru Unirea Românilor este partidul politic pentru unitatea românilor de pretutindeni, care susține revenirea la românism și o societate românească în care dreptatea să fie cel mai important reper.

Crearea unui climat prielnic pentru întoarcerea acasă a celor plecați în străinătate prin politici publice dedicate, dezvoltarea infrastructurii, educației și sistemului de sănătate; încurajarea muncii; eliminarea taxării nejustificate a muncii și confiscarea averilor nejustificate; încurajarea politicilor demografice pentru natalitate și a familiei; oprirea tăierilor ilegale de păduri și a exportului de masa lemnoasă sub formă brută sunt câteva dintre obiectivele A.U.R.
- Cine sunt cei speriați de adevărurile rostite de Diana Iovanovici-Șoșoacă? 30 de zile blocată pe Facebook, pentru ce? - 26 februarie 2021
- La 24 februarie 1870 era inaugurată în prezența domnitorului, noua clădire a Monetăriei Statului, de pe Șoseaua Kiseleff nr.3 - 24 februarie 2021
- Aurelian Pavelescu: “De ce senatoarea Diana Șoșoacă are dreptul să intre în instituțiile statului: art. 109 din constituție! Orice parlamentar are acest drept!” - 24 februarie 2021