Echipa noastră participă la Concursul Național Catehetic! “Biserica – familia românilor de pretutindeni” la Budieni, Gorj

Print Friendly, PDF & Email

n perioada 15 februarie – 15 martie 2021, în cadrul Concursului Național Catehetic : “Biserica- familia românilor de pretutindeni” la Parohia Budieni și Școala Gimnazială Scoarța – Budieni au fost derulate activități de confecționare de mărțișoare, desene sugestive, întâlniri online. Acesteia s-au desfășurat sub coordonarea preotului paroh Ianasi Daniel, doamnei învățătoare Ciurea Oana și al domnului profesor de Religie Ciurea Constantin Cătălin .”Copiii din grupul catehetic al Parohiei noastre au participat cu drag la aceste activități așa cum se întâmplă de fiecare dată în pofida situației pandemice actuale, arătând faptul că dragostea față de Biserică și familie ne face să depășim orice obstacol”.

prof. Ciurea Constantin Cătălin

Susține GLASUL.info, presa independentă, susține adevărul Doneaza prin Transfer Bancar

CONT LEI: RO14BTRLRONCRT0356966001
CONT EUR: RO61BTRLEURCRT0356966001
Cod Swift: BTRLRO22
BANCA TRANSILVANIA
Pentru: Portalul Glasul.info


REVOLUT
IBAN: GB34REVO00997029036608
BIC: REVOGB21

PATREON
patreon.com/glasul